Jatkuvien ja säännöllisten koulutusten avulla turvaamme yrityksen toiminnan jatkuvan kehittymisen.

VP-Kuljetus Oy työllistää tällä hetkellä n. 90 logistiikan rautaista ammattilaista.

Toimitusjohtaja

Arto Piiparinen
puh. 0500 552 421
arto.piiparinen@vp-kuljetus.fi
 

Ajojärjestelyt, Rauha

Ari Piiparinen
puh. 050 388 1683
ari.piiparinen@vp-kuljetus.fi

Ajojärjestelyt, Kouvola

Terminaalin esimies, Sampsa Rytkönen
puh. 040 738 4121
sampsa.rytkonen@vp-kuljetus.fi

Jari Liukkonen
puh. 040 738 4124
jari.liukkonen@vp-kuljetus.fi

Kassa, reskontra

Toimistopäällikkö, Auli Pellinen
puh. 0500 790 845
auli.pellinen@vp-kuljetus.fi

Laskutus

Jaana Kakkola
puh. 050 388 1682
jaana.kakkola@vp-kuljetus.fi

Anni Näivä
puh. 050 388 1695
anni.naiva@vp-kuljetus.fi

Palkanlaskenta

Teemu Piiparinen
puh. 0500 790 835
teemu.piiparinen@vp-kuljetus.fi

Korjaamo/pesuhalli, Rauha

Tarmo Reponen
puh. 050 388 1685
tarmo.reponen@vp-kuljetus.fi