Jatkuvien ja säännöllisten koulutusten avulla turvaamme yrityksen toiminnan jatkuvan kehittymisen.

VP-Kuljetus Oy työllistää tällä hetkellä n. 90 logistiikan rautaista ammattilaista.

Toimitusjohtaja

Kyösti Hynninen
puh. 0500 294 780
kyosti.hynninen@vp-kuljetus.fi

Varatoimitusjohtaja

Arto Piiparinen
puh. 0500 552 421
arto.piiparinen@vp-kuljetus.fi

Ajojärjestelyt, Rauha

Ari Piiparinen
puh. 050 388 1683
ari.piiparinen@vp-kuljetus.fi

Teemu Piiparinen
puh. 0500 790 835

Ajojärjestelyt, Kouvola

Terminaalipäällikkö, Kari Kaalinpää
puh. 040 738 4121
kari.kaalinpaa@vp-kuljetus.fi

Jari Liukkonen
puh. 040 738 4124
jari.liukkonen@vp-kuljetus.fi

Kassa, reskontra

Toimistopäällikkö, Auli Pellinen
puh. 040 485 7892
auli.pellinen@vp-kuljetus.fi

Laskutus

Lea Paavoseppä
puh. 050 388 1682
lea.paavoseppa@vp-kuljetus.fi

Palkanlaskenta

Merja Salakka
puh. 050 388 1686
merja.salakka@vp-kuljetus.fi

Korjaamo/pesuhalli, Rauha

Tarmo Reponen
puh. 050 388 1685
tarmo.reponen@vp-kuljetus.fi